Marco Borsato-box mist #1-plek Album Top 100
- Nieuws
- Marco Borsato-box mist #1-plek Album Top 100

Marco Borsato bracht vorige week een box met al zijn twaalf studioalbums op de markt. Die verzameling komt deze week binnen op de tweede plek.
De top 3 van de Album Top 100 wordt bezet door acts die allen één of meerdere #1-albums scoorden. Het hoogste aantal, tien stuks, scoorde Marco Borsato. Zijn box 25 Jaar Marco Borsato De Studio Albums is op de tweede plaats de hoogste nieuwe notering.
Op 7 april 1990 won Marco Roberto Borsato de Soundmixshow met ‘At This Moment’ van Billy Vera. Dat was het begin van zijn carrière, die nu al 25 jaar duurt. Een jubileum dus en dat wordt gevierd met de box 25 Jaar Marco Borsato De Studio Albums. Twaalf studioalbums, van het Italiaanse Emozione (#78 in 1990) tot aan het Nederlandstalige Duizend Spiegels (#1 in 2013).
Met tien #1-albums is Marco Roberto Borsato de op na meest succesvolle Nederlandse zanger. Alleen Frans Bauer scoorde er meer, veertien stuks, maar kreeg daarbij hulp van Marianne Weber (twee keer) en Corry Konings (één keer). Naast deze jubileumbox, staat Marco Borsato vanaf 27 oktober elf keer in de Ziggo Dome voor Symphonica in Rosso-concerten. Een nieuw album is in de maak.
Om deze inhoud te tonen moet je toestemming geven voor social media cookies.
Andere binnenkomers
#1 Roger Waters: Amused To Death Deluxe Edition
En Borsato moet de nummer 1 over laten aan een re-entry. In 1992 bracht Roger Waters, voormalig leadzanger en mede-oprichter van de Britse rockband Pink Floyd zijn derde soloalbum uit: Amused To Death. Hij plaatste het album in het rijtje The Dark Side Of The Moon en The Wall, twee standaard Pink Floyd albums. Maar hoger dan een 8e plek in de Britse albumlijst en een 10e bij ons kwam het niet. Om maar te zwijgen over de verrichtingen in de Amerikaanse albumlijst, waar het niet hoger kwam dan #22.
Anno 2015 krijgt Waters alsnog zijn gelijk, want de deluxe edition komt bij ons binnen op de eerste plaats, waarmee hij na The Pros And Cons Of Hitch Hiking uit 1984, zijn tweede #1-album scoort. Het bijzondere aan de huidige #1-notering, is dat het geen nieuw album betreft maar een heruitgebracht album, technisch opgepoetst (5.1 surround mix). Niet eerder haalde een heruitgebracht album vanuit het niets de eerste plaats van de Album Top 100. Na haar dood in 2011 bereikte Back To Black van Amy Winehouse weliswaar opnieuw de eerste plaats, maar had daar twee weken voor nodig.
#3 Rein Marcha: Mijn Hart Zingt
Vol Passie & Emotie van Rein Marcha kwam twee jaar geleden binnen op de tweede plaats, maar pakte de week daarop alsnog de eerste plaats. Er is dus nog hoop voor Mijn Hart Zingt, dat binnenkomt op de derde plaats. Rein Mercha behaalde in 2013 de tweede plaats achter Jason Bouman, winnaar van de talentenjacht Bloed, Zweet & Tranen, de zoektocht naar een nieuwe volkszanger(er).
#11 Joe Satriani: Shockwave Supernova
De Amerikaanse gitarist Joe Satriani begon met gitaarspelen, toen Jimi Hendrix overleed. Vervolgens is hij gitaarles gaan geven; Steve Vai en Kirk Hammett van Metallica waren enige van zijn leerlingen. In 1984 bracht Satriani in eigen beheer zijn eerste album Joe Satriani uit. Naast een carrière als gitarist heeft hij samen met fabrikant Ibanez een succesvolle eigen gitaarlijn, de JS-serie, ontwikkeld en heeft hij zijn eigen lijn versterkers samen met fabrikant Peavey, genaamd de Joe Satriani Signature-serie(JSX). Shockwave Supernova is zijn vijftiende studioalbum.
#13 Lamb Of God: VII - Sturm Und Gedrang
De dertiende plek voor VII - Sturm Und Gedrang van de Britse metalband Lamb Of God is zeker geen ongeluksgetal, want het is de beste notering ooit voor een album van de groep. Wrath kwam in 2009 tot #52 en Resolution deed het in 2012 met een 36e plaats al stukken beter. Ook in de Britse albumlijst haalt VII - Sturm Und Gedrang de hoogste notering: #7.
#20 Symphony X: Underworld
Naast dat Underworld de naam is van een Brits danceduo, is het sinds deze week ook de titel van het negende studioalbum van de Amerikaanse metalband Symphony X. De band uit New Jersey, is in 1994 opgericht door gitarist Michael Romeo. Samen met Michael Pinnella (keyboards) is hij nog de enige van het eerste uur.
#23 Warren Haynes & Railroad Earth: Ashes & Dust
Na 25 jaar deel te hebben uit gemaakt van The Allman Brothers Band, stapte de Amerikaanse rock & bluesgitarist Warren Haynes eind 2004 uit die band om zich meer te richten op zijn eigen carrière. Sinds 1994 heeft hij al zijn eigen bluesrockband Gov’t Mule. Ashes & Dust, zijn derde soloalbum, nam Haynes in november 2014 op met de band Railroad Earth. Begin dit jaar traden ze samen op in New York City voor een tv-opname.
#28 Jill Scott: Woman
Woman is het vijfde album van Jill Scott en het zesde album dat bij ons een notering krijgt. Ra ra hoe kan dat? Heel eenvoudig, naast haar vijf studioalbums, bracht de Amerikaanse soulzangeres twee live albums uit, waarvan Experience: Jill Scott 826+ bij ons een notering kreeg in 2002: een weekje op #93. De Britse zangeres Laura Mvula zegt beïnvloed te zijn door de muziek van Jill Scott.
#68 Alan Jackson: Angels And Alcohol
Wereldwijd zijn er zo’n 80 miljoen albums van de Amerikaanse countryzanger Alan Jackson verkocht. Maar daar hebben wij part nog deel aan gehad, want tot deze week behaalde geen van zijn negentien studioalbums een notering. Begin dit jaar begon Alan Eugene Jackson aan de Keeping It Country tour, waarmee hij zijn 25e verjaardag als artiest viert. Niet alleen Marco Borsato zit 25 jaar in het vak. Zeven van de tien nummers op Angels & Alcohol schreef Jackson zelf.
De Megaman
Mega Top 50 albumspecialist
Meer achtergronden bij de hits vind je wekelijks op de-megaman.blogspot.nl.
Ster advertentie
Ster advertentie