3FM Top Zeroes fun facts
- Nieuws
- 3FM Top Zeroes fun facts
Deze week hoor je op 3FM de Top Zeroes, dus terug naar de tijd van MSN, gepersonaliseerde Nokia-ringtones en de vertrouwde mp3-speler. Jullie hebben de lijst zelf samengesteld en in zo'n samengestelde lijst met zóveel nummers vallen er vanzelf dingen op! Wij hebben de lijst alvast bekeken en de leukste feitjes voor je op een rij gezet. Wie is de koning van de zeroes? Welk jaar was het populairst? En hoe komt een rustig pianostuk uit een Franse film tussen al die hits terecht?
King and Queen van de Top Zeroes
Als er één act is die doet terugdenken aan de 00’s dan is het Coldplay. De Britse band staat maar liefst met dertien nummers in de lijst! En als we daar de samenwerking met Kanye Wests ‘Homecoming’ (#451) bij optellen, komt er nog één nummer bij. Coldplay leverde blijkbaar de beste nummers uit de 00’s, of in ieder geval de meest populaire. Het scheelt alleen niet veel! Want Black Eyed Peas geven ons ook nostalgie en staan met tien noteringen in de lijst.
De mannen houden het spannend wie aan de top komt in de lijst, maar bij de vrouwen is er een duidelijke Queen van de 00’s. Met maar liefst acht nummers staat Nelly Furtado in de 3FM Top Zeroes! En hoe? In de lijst laat ze veel verschillende geluiden horen. Haar vroegere pop-folkklassiekers ‘I’m Like a Bird’ (#209) en ‘Turn Off The Light’ (#580) staan naast de grote Timbaland-producties ‘Say It Right’ (#84) en ‘Maneater’ (#242). Furtado heerste duidelijk over de zeroes-hitlijsten.
Onze eigen koningin
Wie ook nog even speciaal genoemd mag worden is onze eigen Nederlandse koningin Ilse DeLange. Zij is de hoogstscorende Nederlandse solozangeres. Haar nummer ‘So Incredible’ staat op plek #22 in de lijst. Niet gek nadat het nummer korte tijd geleden online weer helemaal opleefde.
Het beste hitjaar: 200...?
Welk jaar was nou het beste jaar van de 00’s? Volgens jullie 2007! Maar liefst zeventig nummers uit dat jaar staan in de lijst. 2008 en 2009 doen er nauwelijks voor onder, want daar staan allebei 69 nummers van in de lijst. Het decennium eindigde dus met alleen maar bangers!
Ook een leuk weetje: uit het jaar 2000, het eerste jaar van de lijst staan precies 67 nummers in de 3FM Top Zeroes!
Lang, langer, Langst
Heb je tijd nodig om een nummer écht te voelen? Dan is ‘Jesus of Suburbia’ van Green Day (#310) jouw ding. Met 9:07 minuten is dit de langste track in de lijst. Echt een beetje een mini-film, maar dan in de vorm van een punkrock-epos.
Daar tegenover staat The xx – ‘Intro’ (#351). Het nummer duurt maar 2:07 en is daarmee de kortste track in de lijst. Je hebt je koptelefoon nog niet goed op, of het is alweer voorbij.
Het verschil zegt veel over de 00’s: er was ruimte voor álles, van een dramatisch rockverhaal tot een rustig, minimalistisch openingsnummer.
Filmmuziek
Opvallend in de lijst is Yann Tiersens ‘Comptine d’un autre été’ op plek #405. Het nummer is geschreven voor de Franse film Amélie, en er wordt geen woord gezongen. Het is een instrumentaal pianostuk dat het opneemt tegen de drukke pop-, rock- en hiphoptracks van de zeroes. Dat het zich al die jaren heeft staande gehouden, is een knappe prestatie. Het is een van de weinige zuiver instrumentale filmstukken in de lijst.
Maar Amélie is niet het enige nummer met een filmverleden. Drie andere nummers in de lijst komen ook uit een film:
- Eminem – ‘Lose Yourself’ (#4): Dit is de titeltrack van de film 8 Mile. Het nummer won een Oscar voor beste originele nummer en staat inmiddels bijna net zo vast in het collectieve geheugen als de film zelf. Het staat niet voor niets in de top 5.
- Counting Crows – ‘Accidentally in Love’ (#113): Dit nummer werd speciaal geschreven voor Shrek 2. Bij dit nummer denk je dus vooral aan een groene oger en een pratende ezel.
- BLØF – ‘Alles Is Liefde’ (#232): De bekendste Nederlandse filmhit in de lijst. Het is de titeltrack van de gelijknamige Nederlandse romcom Alles is Liefde, en daarmee het bewijs dat een goede filmsong ook in het Nederlands kan scoren.
Benieuwd naar nog meer feitjes uit de 3FM Top Zeroes lijst? Knal je radio aan en ga luisteren. Misschien weet jij nog wat fun facts te vinden. Luister de lijst nu op je radio van maandag 2 november tot en met vrijdag 6 november. Tussen 09:00 en 19:00 uur elke dag! Of ga naar https://www.npo3fm.nl/thema/3fm-top-zeroes?hash=&search=
Gerelateerd

3FM nieuws
Deze Zeroes-sterren houden ons in 2026 nog steeds bezig
3FM nieuws
Stem nu op al jouw favoriete zeroes tracks voor de 3FM Top Zeroes
3FM nieuws
Mariah Carey is ontdooid, My Chemical Romance is terug en Harry Styles gaat terug naar 2010
3FM nieuws
DI-RECT is persoonlijker dan ooit met met eerste deel van nieuw hoofdstuk: I: Keep The Fire On