3FM Serious Request

Eric in Ivoorkust: het verhaal van Jeanne (47) en Marie

  1. Nieuwschevron right
  2. Eric in Ivoorkust: het verhaal van Jeanne (47) en Marie

Eric is in het Noord-Westen van Ivoorkust. Een regio die het zwaar te verduren heeft gehad door het conflict. Daar ontmoet Eric de moeders Jeanne en Marie. Bekijk de reportage.

Eric is in een mooie en zeer vruchtbare regio van Ivoorkust. Midden in de jungle ontmoet hij de 47-jarige moeder Jeanne met 8 kinderen. Haar man is in een eerder conflict in 2002 overleden. Begin dit jaar moest zij met haar gezin vluchten voor het geweld dat haar regio teisterde. Toen zij terugkwamen bleek hun huis en cacao- en koffieplantage compleet in puin te liggen. De plantage zorgt ervoor dat Jeanne haar gezien kan voeden en haar kinderen naar school kan sturen. Het Rode Kruis biedt hulp door arbeiders in de buurt te betalen om de plantages weer productief te maken.

4e afl: Eric Corton praat met de moeders Jeanne en Marie
Ook ontmoet Eric een dorp verderop Marie. Voor het conflict had zij het goed: er was voldoende rijst en werk op de coöperatie die zij met andere vrouwen opgericht had. Na het conflict lag het anders. Veel materiaal en gereedschap dat zij nodig hebben om het land goed te verbouwen is gestolen of verbrand. Deze moeders hebben jouw hulp nodig.

>> Hier vind je alle reportages van Eric Corton in Ivoorkust

Let op: een plaat aanvragen kan van 15 tot en met 24 december. Je kunt nu wel alvast geld inzamelen door zelf een actie te starten: 3fm.nl/kominactie.

Ster advertentie
Ster advertentie