Ondertussen bij X-Lab
- Nieuws
- Ondertussen bij X-Lab
Hoe vergaat het onze acht eindexamenkandidaten?

Nog een maandje en dan is het zover: het eindexamen. Tienduizenden tieners trekken vanaf 12 mei de haren uit hun hoofd, halen nachten door en zwoegen in aula's of gymzalen voor het A4'tje dat hen toegang biedt tot de volgende fase in hun leven.
Schepje bovenop
Het lot van deze eindexamenkandidaten gaat ons bij 3FM aan het hart. Sinds mensenheugenis verzorgden we het eindexamenjournaal en examenspreekuren. Dit jaar doen we met X-Lab er een schepje bovenop.
Wanneer je hier klikt zie je acht eindexamenkandidaten, die X-Lab volgt op weg naar hun eindexamen dit jaar. Aan de hand van hun verhalen - in de vorm van podcasts en vlogs - behandelen we thema's die tieners vandaag de dag bezighouden.
Jong en Ondernemen
Het eerste thema in X-Lab was prestatiedruk en stress, iets wat nagenoeg elke eindexamenkandidaat zal voelen in de laatste weken voor het examen.
Deze week zijn we begonnen met het thema Jong en Ondernemen, niet alleen omdat twee van onze kandidaten - Jaïr en Quincy - al een eigen bedrijf hebben, maar ook omdat uit cijfers blijkt dat steeds meer jongeren hun eigen toko beginnen.
Lees daarom:
>> Test Jezelf: Heb jij het in je om een eigen bedrijf te starten?
>> "Leuk hoor, school, maar mijn bedrijf dan?"
>> Kijk de docu: Ik ben jong en eigen baas
>> Quincy (18) heeft een idee voor nóg een onderneming
>> In 10 stappen naar je eigen toko
>> Ondernemen moet je (blijkbaar) leren

Olivier voelt met ze mee
Olivier Bakker is de jongste twijg aan de 3FM DJ-boom. Afgelopen oktober vierde hij on air zijn achttiende verjaardag. En omdat hij vorig jaar zelf eindexamen deed, kon hij de slachtoffers/gelukkigen van dit jaar een hart onder de riem steken.