Examenleerlingen klagen minder dan vorig jaar
- Nieuws
- Examenleerlingen klagen minder dan vorig jaar
Goed, we hebben nog twee examendagen. Maar de kans is groot, met de klachtenteller op woensdagavond op 118,5 duizend, dat we niet over het aantal klachten van vorig jaar heen gaan. Toen kwamen er namelijk zo'n 140.000 klachten binnen bij het LAKS. Vorig jaar was de grote boosdoener de nieuwe drukker en distributeur van de examenpapiertjes. Ook waren er dit jaar opvallend minder klachten over het havo-examen Nederlands. Maar waar werd nu wel massaal over geklaagd? Het LAKS maakte voor ons een Top 5:
Download
Klachten top 5:
1) Vwo-examen Nederlands (een topper met ruim 13.000 klachten + commentaar van de schrijfster van een examentekst)
2) Digitale examens (computerstoring, computers die crashten door filmpjes etc.)
3) Vmbo-examen Nederlands (vooral door de lastige samenvatting waarvoor een beperkt aantal woorden gebruikt mocht worden)
4) Het warme weer (leren was lastig, maar examen doen in een tropisch lokaal of juist een ijskoud lokaal door de airco is verschrikkelijk)
5) Geluidsoverlast (vogeltjes, piepende schoenen, rinkelende telefoons van surveillanten, kwakende kikkers, sniffende mede-scholieren...)
Gerelateerd
3FM nieuws
Billie Eilish, Nirvana en Lady Gaga: een sterren line-up komt samen voor LA FireAid3FM nieuws
Damiano David (Måneskin) covert 'Nothing Breaks Like A Heart' van Miley Cyrus en Mark Ronson3FM nieuws
Roxy Dekker dropt vrijdag nieuwe track 'Ga Dan'3FM nieuws
Check hier meer ESNS-sessies en reportages met o.a. S10, Sylvie Kreusch en Lenny Monsou