3FM nieuws

Minder geklaagd over examens

  1. Nieuwschevron right
  2. Minder geklaagd over examens

Met ruim 108.000 klachten op de teller, hebben de eindexamenleerlingen dit jaar beduidend minder geklaagd dan vorig jaar toen de klachtenteller op zo'n 113.000 stond. 'Maar, toen hadden we het Ibn Ghaldoun-grapje', aldus Annelotte van het Laks, refererend aan de examendiefstal. Verslaggever Marcel Dekker van het Radio 1-programma De Ochtend zocht Annelotte op.

De meeste klachten kwamen dit jaar binnen over het vwo-examen Nederlands. Volgens Annelotte klaagden vwo'ers ook het meest, op de voet gevolgd door havisten. Dat is enigszins opmerkelijk, want van de 198.000 leerlingen die examen deden, zitten er 105.000 op het vmbo. Volgens Annelotte is de bekendheid van de klachtenlijn minder groot op het vmbo dan op de andere niveaus.

Ouders aan de deur
Examenklacht.nl kreeg wel wat vragen van ouders van vmbo-leerlingen. Annelotte: 'Ze hebben zelf ooit eens examen gedaan met papier en pen en vragen zich nu af of een digitaal examen wel goed is.'

Gekke klachten top 3
Het Laks stelde van de ruim 108.000 klachten die ze kregen een Top 3 samen van enigszins merkwaardige klachten:
1) jongens hebben geklaagd dat ze door de korte rokjes die de meisjes droegen afgeleid waren tijdens de examens
2) een examenleerlinge had last van een draaiorgel naast haar school
3) een surveillant was niet alleen in slaap gevallen, maar hij zat ook nog eens te snurken!

Het Laks gaat binnenkort, na het bekijken van alle klachten, met het College voor Examens en het Cito in gesprek over de normering.

Ster advertentie
Ster advertentie