3FM nieuws

Eagles Of Death Metal keren terug naar Bataclan

  1. Nieuwschevron right
  2. Eagles Of Death Metal keren terug naar Bataclan

De rockband bracht voor het eerst sinds de aanslagen op 13 november een bezoek aan Bataclan. Ook trad de band weer op in Parijs, in samenwerking met U2.

(Fotograaf: Ben Houdijk)

De leden van Eagles Of Death Metal hebben op dinsdagmiddag (8 december) een bezoek gebracht aan Bataclan, waar op 13 november tijdens hun concert een aanslag plaatsvond. De concertzaal wordt inmiddels gebruikt als herdenkingsmonument voor de 89 slachtoffers met een zee van knuffels, bloemen en kaarsen. De terugkeer naar deze plek valt de band zichtbaar zwaar.

Om deze inhoud te tonen moet je toestemming geven voor social media cookies.

Weer live in Parijs

Op maandagavond 7 december stond EODM wederom op een podium in Parijs. Na het concert van U2 in de AccorHotels Arena, sloot Eagles Of Death Metal solo af met 'I Love You All The Time'. Daarvoor deden de twee bands samen een cover van Patti Smiths 'People Have The Power'. Gala tweette erover:

U2 gaf al eerder aandacht aan de aanslagen. Na de aanval kocht frontman Bono telefoons voor de leden van Eagles Of Death Metal om te laten weten dat ze veilig waren. Ook de privéjet stelde hij beschikbaar voor de band.

Bono onthulde dit weekend ook een gedeelte van 'Streets Of Surrender', een nummer dat hij schreef over de gebeurtenissen in Parijs. Tijdens de concerten van U2 besteedde de band wederom aandacht aan de aanslagen. De namen van de slachtoffers werden in blauw, wit en rood verlicht achter de band.

"We stand together with the families who lost their loved ones in Paris. We stand together with families in San Bernardino. We stand together with families in Beirut and Istanbul. We stand together before those with false ideologies of the God they serve." - Bono

Kijk zaterdag 19 december op NPO3 naar een liveregistratie van het Parijse concert van U2.

Ster advertentie
Ster advertentie