Bono geen miljardair door Facebook
- Nieuws
- Bono geen miljardair door Facebook


U2-frontman Bono ontkent dat hij door de beursgang van Facebook de rijkste muzikant ter wereld is.
Bono kocht in 2009 met zijn bedrijf Elevation Partners voor 90 miljoen dollar (71 miljoen euro) 2,3 procent van alle Facebook-aandelen. Afgelopen vrijdag ging Facebook naar de beurs. Die dag schreven verschillende media na aanleiding van een bericht in de NME, dat de aandelen van Bono door de beursgang in één klap 1,5 miljard dollar waard (1,18 miljard euro) zouden zijn.
Bono versus McCartney
Daarmee zou Bono ex-Beatle McCartney van de eerste plaats van rijkste artiesten stoten. McCartney heeft een geschat vermogen van een miljard dollar (787 miljoen euro). Maar de U2-frontman lacht de berichten weg. Er klopt niks van, vertelt hij aan nieuwszender MSNBC.
Bono: "Contrary to reports, I'm not a billionaire or going to be richer than any Beatle - and not just in the sense of money, by the way, the Beatles are untouchable - those billionaire reports are a joke."
Geen 1,5 miljard naar 10 miljoen voor Bono
Billboard liet vrijdag ook al een berekening los op de waarde van Bono's aandelen in Facebook na de beursgang van de social netwerksite. Het Amerikaanse blad kwam tot de conclusie dat de zanger niet in een keer 1,5 miljard dollar op zijn rekening krijgt als hij zijn aandelen nu verkoopt, maar dat het eerder om een bedrag van 'maar' 10 miljoen of minder gaat.