Exportwaarde Nederlandse acts stijgt flink
- Nieuws
- Exportwaarde Nederlandse acts stijgt flink
Muziek van Nederlandse bodem is booming. Op Eurosonic Noorderslag onthulde Buma Cultuur een flinke stijging van de exportwaarde.

Nederlandse acts zijn geliefd in het buitenland. Zo behoren op het gebied van dance DJ's als Tiësto, Armin van Buuren en Afrojack al jaren tot de absolute wereldtop. En daar zijn wij als klein landje natuurlijk enorm trots op.
Nederlandse acts leverden 81 miljoen op
Op Eurosonic Noorderslag bevestigde Buma Cultuur zaterdag (14 januari) de populariteit van Nederlandse acts in het buitenland met harde cijfers. De export van muziek leverde in 2010 maar liefst 81 miljoen euro op voor de Nederlandse economie. Dat is een stijging van 25 procent ten opzichte van 2009.
Nederland blinkt uit in drie muziekgenres
Uit de exportcijfers blijkt dat Nederland vooral uitblinkt in drie genres. De toppositie wordt ingenomen door elektronische muziek. De wereldberoemde Nederlandse DJ's wisten met een toename van optredens in met name de Verenigde Staten voor de hoogste opbrengst te zorgen. Het genre populair/klassiek volgt op de tweede plaats met André Rieu als goudmijntje. En het genre rock/punk/metal staat op de derde plaats.
Exportwaarde Nederlandse acts blijft stijgen
De exportwaarde stijgt inmiddels al zes jaar op rij. En het ziet er naar uit dat deze trend over 2011 aanhoudt. Om twee recente voorbeelden op te noemen... Zo bracht Kensington zijn debuutalbum 'Borders' uit in de Verenigde Staten en Canada en bereikte Gers Pardoel de gouden status in België met zijn hitsingle 'Ik Neem Je Mee'.
Gerelateerd

3FM nieuws
Harry Styles geeft een grote knipoog naar deze muziek legends tijdens zijn ‘Together Together’ shows
3FM nieuws
Oscar and the Wolf en S10 zorgen voor tranen met ‘Safe and Sound’ in de 3FM Live Box
3FM nieuws
Maak met 3FM kans op een trip naar Harry Styles-concert in Londen
3FM nieuws
Down The Rabbit Hole’s Ide Koffeman: “Als je uitverkopen gaat relateren aan succes, is dat al niet goed”