PS Thema: transgenders
- Nieuws
- PS Thema: transgenders
Paul en Sofie maakten zondag 19 januari een speciale thema-uitzending over transgenders. Freddie en Anna waren te gast in de studio. Bekijk de beelden hier.

Freddie, deelnemer aan het KRO-programma Hij is een Zij gepresenteerd door Arie Boomsma, gaat inmiddels als jongen door het leven. Hij vertelde in PS Radio zijn verhaal. Ook Anna kwam langs in de studio. Anna trouwde als man en kreeg met haar partner kinderen. Toen hun derde kindje op komst was, kon ze niet meer tegen zichzelf en de omgeving blijven liegen: ze wilde een vrouw zijn. Inmiddels is Anna volledig getransformeerd tot vrouw.
Psycholoog Thomas Steensma over genderdysforie
In de uitzending belden Paul en Sofie ook met psycholoog Thomas Steensma van de Transgenderafdeling uit het VU. Hij legt uit wat genderdysforie is, hoe je er mee om kan gaan en wat je moet doen als jij ook het gevoel hebt dat je in een verkeerd lichaam bent geboren.
Transgenders hebben onvrede met het lichaam waarin ze zijn geboren. Ze voelen zich van binnen anders dan hun uiterlijk doet vermoeden. Na hun coming-out kunnen ze eindelijk gaan worden wie ze zijn. Een moeilijke weg met vaak vele hindernissen.
Bekijk hier de samenvatting van de transgender thema-uitzending
Gerelateerd
3FM nieuws
Freek van zangduo Suzan & Freek is ongeneeslijk ziek3FM nieuws
Calvin Harris vecht terug tegen copyright claim: "het is niet hetzelfde!"3FM nieuws
Festivaldirecteur Maurits over BKS25: “Natuurlijk is het jammer dat Fontaines D.C. er niet is”3FM nieuws
Tom Odell in de 3FM Live Box met de gloednieuwe prachtige 'Don't Let Me Go'