Pablo Nouvelle weet eigenlijk niet wat voor muziek hij maakt
- Nieuws
- Pablo Nouvelle weet eigenlijk niet wat voor muziek hij maakt
De Zwitserse DJ Pablo Nouvelle maakt soulvolle, dansbare plaatjes, maar welke muziekstijl dat nou is...

Pablo Nouvelle’s eerste muzikale liefde was hiphop: de Wu-Tang Clan. “Maar op een dag realiseerde ik me dat ik de instrumentale stukjes veel leuker vond dan de rapstukjes”. Hij kwam er achter dat die stukjes gebaseerd waren op stukken uit oude, Amerikaanse soulmuziek. Marvin Gaye, Donny Hathaway, Willie Wright: die artiesten werden zijn inspiratiebron.
All I Need
Op de tracks van het nieuwe album All I Need hoor je verschillende soulzangers en –zangeressen: de verschillende stemmen zorgen er volgens hem voor dat het album zich niet te veel herhaalt. "Ik ga naar de zanger met acht of negen ideeën en dan mag hij of zij kiezen welke hem of haar het meest raakt", vertelde hij aan Giel.
Electrosoul? Triplounge?
Omdat het zo'n mengelmoesje van muziekstijlen is, valt 't niet echt in een hokje te plaatsen. Hij weet het zelf eigenlijk niet eens, dus vroeg Giel de luisteraars hoe ze het zouden noemen. Wij noemen 't voorlopig nog even gewoon Pablo Nouvelle!
Hello!
Natuurlijk doet ook Pablo een cover uit de Mega Top 50, en hij koos voor 'Hello' van Lionel Richie. Nee grapje, van Adele. Klonk zo:
Hoe zou jij z'n muziek noemen?
Gerelateerd

3FM nieuws
Yungblud annuleert tour, Ariana Grande aangevallen in Singapore en meer
3FM nieuws
3FM Serious Request werkt dit jaar met Hidden Disabilities Sunflower keycord
3FM nieuws
Nederland doet definitief niet mee aan Eurovisie Songfestival 2026
3FM nieuws
Wijnand & Jamie halen met ultramarathon €190.152 op voor 3FM Serious Request