Geen tassen mee naar Belgische festivals?
- Nieuws
- Geen tassen mee naar Belgische festivals?
Organisaties van Belgische festivals dwingen je deze zomer creatief te zijn, omdat ze mogelijk hun veiligheidsregels moeten aanscherpen.

Waarom? Nou, het niveau van de terreurdreiging in België staat op dit moment op 3, het één na hoogste niveau. Dat houdt in dat de kans op een aanslag mogelijk en waarschijnlijk is. Festivals zijn zogenaamde soft targets, net als bioscopen en winkelcentra. Op deze plekken komen natuurlijk veel mensen samen.
Terreurniveau 3
De Federatie van Muziekfestivals in Vlaanderen (FMIV) wil daarom dat op festivals dezelfde veiligheidsmaatregelen gaan gelden als in voetbalstadions. Je mag sinds de aanslagen in Parijs al geen tassen meer meenemen naar voetbalwedstrijden in België. “We weten niet hoe lang het terreurniveau 3 zal aanhouden, maar zolang we op dat niveau blijven, moeten festivals zwaardere veiligheidsmaatregelen invoeren", zegt Jan Briers, de voorzitter van de FMIV, tegen de Belgische krant Het Nieuwsblad.
Rock Werchter, Tomorrowland en meer overleggen
Maandag 25 april komen de organisatoren van grote Belgische festivals als Rock Werchter, Tomorrowland en Graspop bij elkaar om te overleggen over de veiligheidsmaatregelen die ze moeten nemen. We zijn benieuwd naar hun uitspraken en houden je maandag op de hoogte.
Gerelateerd

3FM nieuws
Dat was hollen: beleef de Hollen Naar De Bossche Bollen nog een keer
3FM nieuws
Nederland doet definitief niet mee aan Eurovisie Songfestival 2026
3FM nieuws
Van conflict naar collab, Olivia vecht voor fans, Julia is back en Sef en Roxy in concert!
3FM nieuws
Signe (11) heeft zelf een zeer zeldzame spierziekte, maar zet zich in voor andere kinderen