Vodafone ontkent kopiëren van Dotans 'Home'
- Nieuws
- Vodafone ontkent kopiëren van Dotans 'Home'
Vodafone raakte dinsdag 24 maart in opspraak omdat de telecommaatschappij onder een nieuwe reclame muziek gebruikt die verdacht veel op 'Home' van Dotan lijkt.

De reclame van Vodafone is sinds zondag 22 maart op tv. De muziek onder de reclame bleek een soundalike van 'Home'. Het gitaarpatroon, de drums en het tempo zijn hetzelfde maar de toonsoort ligt iets hoger.
Vodafone ontkent nu in alle toonaarden dat ze het nummer gekopieerd hebben:
"Als we dat nummer hadden willen gebruiken, hadden we dat gevraagd. We hebben bewust gekozen om niet-bestaande muziek te gebruiken voor deze commercial."
Niet sympathiek
Dotan vond de actie niet erg sympathiek, maar volgens Joost Galema, manager external affairs van Vodafone, is het nummer niet gekopieerd. Er werd bewust gekozen om geen gebruik te maken van bestaande muziek voor de reclame Twinkle Twinkle Little Star.
"Het is niet onze stijl om muziek te gebruiken zonder toestemming van de rechthebbende. We maken vaker gebruik van muziek van artiesten. We kopen daarvoor altijd de rechten af." - Joost Galema
>> Lees het hele verhaal op 3voor12.nl
Twinkle Twinkle Little Star
Dotan - 'Home'
Gerelateerd

3FM nieuws
Terrastegoed XXL: win 3 rondjes voor jou en 3 vrienden op 3FM!
3FM nieuws
The Weeknd After Hours Til Dawn Tour: dit kun je verwachten van het concert
3FM nieuws
Bad Bunny brengt de Puerto Ricaanse sferen naar Nederland met zijn DeBÍ TiRAR MáS FOToS World Tour
3FM nieuws
Van Roxy Dekker tot Madonna: dit zijn de meest iconische muziekvideo's met celebrity cameos