3FM nieuws

Roosbeef winnaar van De Eerste Prijs 2009

  1. Nieuwschevron right
  2. Roosbeef winnaar van De Eerste Prijs 2009
Roosbeef is de winnaar van De Eerste Prijs 2009. Ze kan onder andere een beurs van vijftienduizend euro in haar zak steken!
Roosbeef is de winnaar van De Eerste Prijs 2009. Tijdens een feestelijke bijeenkomst in het Amsterdamse Theater Bellevue ontving zangeres/tekstdichter Roos Rebergen vanmiddag uit handen van juryvoorzitter Hans van Willigenburg de prijzen: een beurs van vijftienduizend euro en een replica van het door Yvonne Kracht ontworpen beeld.

Eerste Prijs

De Eerste Prijs, mogelijk gemaakt door SNS REAAL Fonds, is de opvolger van de British American Tobacco Prijs en de Pall Mall Exportprijs. Het doel van de prijs is de ontwikkeling van jonge, talentvolle artiesten te bevorderen. De prijs wordt uitgereikt aan Nederlands talent op het gebied van licht eigentijds amusement, uitgezonderd film, toneel en jeugdtheater.

Jury

De jury van De Eerste Prijs 2009 bestaat uit Martine Bijl, Merijn Henfling, Ron Peereboom Voller, Simone de Waard en de hele bups heeft Hans van Willigenburg als voorzitter.

"Roos Rebergen is een muzikale dichter met een opmerkelijk stemgeluid, door haar band voortreffelijk ingebed in stilistische arrangementen. (...) Is het kleinkunst, is het Nederlandstalige popmuziek? Het heeft zeker iets van beide maar het is vooral origineel en gaat, wat haar teksten betreft, veel verder dan de gemiddelde Nederlandse poptekst.', legt de jury haar keuze uit. ' Ze zoekt niet naar rijmwoorden maar verwoordt haar belevingswereld en die van haar generatie in sterke observaties die doel treffen. En ze durft kwetsbaar te zijn.'


Eerdere winnaars

Eerdere winnaars van deze bekendste prijs op het gebied van kleinkunst in Nederland zijn onder anderen Wouter Hamel, Wende Snijders, de Ashton Brothers, Alex Klaasen en Martine Sandifort, Marc-Marie Huijbregts, Thomas Acda, Trijntje Oosterhuis, Comedytrain, Vera Mann, Hans Liberg, Karin Bloemen en Purper.



Advertentie via ster.nl
Advertentie via ster.nl