3FM nieuws

Tbs'er mag geen single uitbrengen

  1. Nieuwschevron right
  2. Tbs'er mag geen single uitbrengen


Tbs'er en rapper Awa mag geen single uitbrengen. Dat heeft de Amsterdamse rechtbank besloten in een kort geding

Het korte geding was aangespannen door het slachtoffer van de rapper en de staat.

Awa

De rapper is 2004 veroordeeld tot anderhalf jaar celstraf met tbs omdat hij zijn toenmalige vriendin in de brand geeft gestoken met terpentine uit jaloezie. Het slachtoffer was destijds pas 16 jaar. Het nummer van Awa zou eigenlijk vanaf woensdag via platenmaatschappij Excelsior beschikbaar zijn op muzieksite iTunes van Apple.

Gedoe

De kous is helaas nog steeds niet helemaal af. De rapper gaat in hoger beroep en omdat hij stiekem in de tbs kliniek een clip heeft opgenomen voor zijn single met een naar binnengesmokkelde camera, zal de minister van justitie flink aan de tand worden gevoeld.

Confrontatie

De rechter verbood de single omdat de ex van Awa anders weer met hem en het misdrijf wordt geconfronteerd. ''Het slachtoffer heeft belang om met rust te worden gelaten.'' Dat weegt volgens de rechtbank zwaarder dan de vrijheid van meningsuiting van de tbs'er.

>> lees meer op 3VOOR12RADIO

Ster advertentie
Ster advertentie