Vodafone trekt reclame met Dotan-kopie terug
- Nieuws
- Vodafone trekt reclame met Dotan-kopie terug
Vodafone ontkende een hele tijd dat ze 'Home' van Dotan gekopieerd hadden. Maar het telecombedrijf heeft 'na onderzoek' de reclame toch teruggetrokken.

De reclame van Vodafone was sinds zondag 22 maart op tv. De muziek onder de reclame bleek een soundalike van 'Home'. Het gitaarpatroon, de drums en het tempo zijn hetzelfde maar de toonsoort ligt iets hoger. Dotan vond het "niet erg sympathiek" van Vodafone.
Onderzoek naar 'Home' en Vodafone reclame
Inmiddels loopt er een onderzoek naar de beide nummers. Totdat de uitslag er is heeft Vodafone de reclame van tv gehaald.
"We hebben besloten om gedurende dat onderzoek waar mogelijk andere varianten van de commercial in te zetten. Ook is de video op YouTube nu even offline. De status is nog niet veranderd, het onderzoek loopt nog. Nogmaals, dit is niet onze stijl. We zullen de reclame in de huidige versie ook niet opnieuw gebruiken. We vinden de verwarring heel vervelend, en hebben daarom ook besloten om de reclame uit te faseren." - Vodafone
Gerelateerd

3FM nieuws
Sziget 2026 dropt eerste namen: Twenty One Pilots, Florence + The Machine en Lewis Capaldi headliners
3FM nieuws
3FM Serious Request werkt dit jaar met Hidden Disabilities Sunflower keycord
3FM nieuws
Pinkpop kondigt nieuwe namen en headliners aan: Foo Fighters, The Cure en Twenty One Pilots
3FM nieuws
SR25: Zo ben jij bij de benefietwedstrijd bij FC Den Bosch voor 3FM Serious Request